2018. november 07. 05:45 | Portfolio

Magyarország teljesen szétszakad, és ennek aligha lehet útját állni

A magyar társadalmi mobilitás alacsony és az egyenlőtlenség visszafogott mértékű - derült ki a Társadalmi riport 2018 című kiadvány egyik tanulmányából. A felső 10% jövedelme ingadozások mellett, de növekedett, miközben az alsó 10%-é alacsony szinten stagnált az elmúlt évtizedekben. A tanulmány szerint többek között Magyarországon jellemző, hogy magas a szülő és a gyermek iskolázottsága közötti korreláció, egyre többen azonos társadalmi rangban házasodnak, működik a "ragadós padló" és "ragadós plafon" elmélete - így nagyon nehéz kitörni a szegénységből (alacsony jövedelemből) és nehéz kiesni a gazdagok (magas jövedelműek) köréből is.

Az amerikai álom haldoklik: megdöbbentő ábrán a szomorú igazság

2018. január 02. 09:47 | Portfolio

Az amerikai álom haldoklik: megdöbbentő ábrán a szomorú igazság

Richard Baldwin, a Genfi Egyetem professzora, valamint a CEPR (Centre for Economic Policy Research) kutatóintézet elnöke egy nagyon beszédes ábrát osztott meg a Twitteren. Erről leolvasható, hogy nem tévednek nagyot azok, akik szerint az amerikai álom haldoklik, vagyis az egyén társadalmon belüli vagyoni pozíciójának javulása önerőből egyre kétségesebb.

2017. április 20. 11:59 | Portfolio

Magyarország az a hely, ahol a gyereked is ugyanazt fogja csinálni, mint te

A magyar társadalomban kirívóan alacsony a mobilitás, egyes mérőszámok szerint a legalacsonyabb az egész Európai Unióban. A statikus társadalomszerkezet azt jelenti, hogy kicsi az esély a felemelkedésre, vagy hogy a gyermekek a szüleikhez képest eltérő társadalmi státuszba kerüljenek.

Részletes keresés